Ironman. 24 tygodnie przygotowań do triatlonu długodystansowego – recenzja.

Opublikowane: poniedziałek, 18 sierpnia, 2014 Autor: Damian Orzechowski
Kolejna książka zajmująca się tematyką triathlonu za mną. Tym razem przeczytałem „Ironman. 24 tygodnie przygotowań do triatlonu długodystansowego”, którą otrzymałem od od wydawnictwa Septem.

Już sam tytuł książki wskazuje nam o czym jest jej treść. Oczywiście jest to książka poświęcona w 100% przygotowaniom do zawodów Ironman, tj. wyścigu organizowanego na dystansach: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km.
Tak jak Ironman nie jest dla wszystkich, tak i książką moim zdaniem zainteresuje tych, którzy chcą się przygotować do tego typu zawodów. 
Jej treść skierowana jest do osób, które już mają „jakieś” pojęcie o sporcie wyczynowym i dyscyplinach wytrzymałościowych. Można znaleźć w niej kilka cennych uwag o przygotowaniach do startu, sprzęcie, czy diecie, jednak autorzy nie tłumaczą tego od podstaw, zakładając, ze jeśli ktoś się decyduje na start w Ironman, posiada również minimum doświadczenia.
Oczywiście większość zawartej w książce treści, to  24-tygodniowy program treningowy, który został podzielony na 4 sześciotygodniowe etapy, z odpowiednim wyjaśnieniem i szczegółami jak treningi wykonać.
Mnie osobiście podoba się poczucie humoru i dowcip, które w umiejętny sposób autorzy przemycają w treści.
Podsumowując, książka jest skierowana do ścisłego grona odbiorców – tych, którzy start w zawodach Ironman mają już za sobą, lub tych, którzy są na to zdecydowani. Autorzy i ich doświadczenie, gwarantują moim zdaniem wysoki poziom wiedzy i umiejętności trenerskich, jednak jak zwykle nie oceniam wartości proponowanego plany treningowego. Po prostu się na tym nie znam 🙂
O autorach:

Paul Huddle podczas dwunastoletniej kariery zawodniczej w triatlonie ukończył ponad 20 wyścigów Ironman i ma na swoim koncie ponad 300 imprez rozgrywanych na innych dystansach. Jako jeden z współtwórców portalu Multisports.com zaangażowany jest w organizowanie na całym świecie obozów i sesji triatlonowych oraz prowadzenie zajęć podczas takich spotkań.

Roch Frey to były profesjonalny triatlonista, który od wielu lat zajmuje się tą dziedziną sportu. Po zwycięstwie na długim dystansie w triatlonowych Mistrzostwach Kanady w 1993 roku zajął się pracą trenerską, a potem połączył siły z Paulem Huddle’em, Paulą Newby-Fraser oraz Johnem Duke’em. Razem stworzyli Multisports.com.

T.J. Murphy był kiedyś redaktorem naczelnym „Triathlete Magazine” oraz „Inside Triathlon Magazine”. Aktualnie skupia się na tworzeniu artykułów dla tych czasopism oraz pisaniu książek, jest także stałym współpracownikiem portalu Ironmanlive.com. Ukończył 5 wyścigów Ironman, w tym zawody na Hawajach w 2000 roku.

0 Komentarzy 733 Odwiedzin

Zobacz również

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne posty

0