Asics Inner Muscle Half Zip Top – test.

Opublikowane: poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014 Autor: Damian Orzechowski
Jakiś czas temu dostałem do testów koszulkę oraz legginsy firmy Asics, z serii Muscle Support.

Już taka moja natura, że chociaż uwielbiam gadżety biegowe, to dość sceptycznie podchodzę do wszelkich nowinek, systemów, wzmocnień i udogodnień, wprowadzanych przez producentów biegowej odzieży, obuwia i gadżetów właśnie. Co za tym idzie, czasami doświadczam pozytywnego zaskoczenia. 

Tak też było w przypadku koszulki Inner Muscle Half Zip Top.

Zanim jednak napisze coś o samej koszulce, trochę o technologii Muscle Support. 
Producent podaje taką informację:
„Ta stworzona w badawczym Instytucie Sportu w Japonii technologia opiera się na systemie wbudowanych w odzież paneli kompresji. Ich zadaniem jest wspieranie mięśni nóg, kręgosłupa i pleców, a także pomoc w utrzymywaniu odpowiedniej postawy podczas biegu.”

Brzmi nieźle, a jak jest w praktyce? Otóż, mamy ciekawy produkt, o świetnym wyglądzie, z żywymi kolorami, który dodatkowo ma wspierać naszą sylwetkę podczas biegu. Pierwsze wrażenie  – super.
Po założeniu IM Half Zip Top i wyjściu na trening, miałem wrażenie jakbym biegał w odzieży kompresyjnej, nigdy wcześniej nie biegałem w „czymś takim”. Do koszulki trzeba się przyzwyczaić (a przynajmniej ja musiałem), to fakt. Jest bardzo dopasowana, wręcz obcisła. Dodatkowo, to o czym pisze producent, jest ona wyposażona w panel kompresyjny, który naprawdę czuć, i który naprawdę koryguje postawę podczas treningu. Jak? Utrudnia garbienie, ściąganie łopatek, a także ramion do wewnątrz. Nie ma tu żadnej „ściemy”. Panel kompresyjny działa.
Wspomniany panel, ma być również wsparciem oraz stymulować pracę naszych mięśni. Kompresja (o czym jestem przekonany) pozwala na dłuższą pracę i szybszą regenerację mięśni.

Materiał, z którego wykonana jest koszulka – 90% poliester, 10% elastan bardzo dobrze odprowadza pot, jest też wygodny i przyjazny ciału. Jest to propozycja na okres wiosna – lato, chociaż przy bieganiu w upale, co raz mi się zdarzyło, zdecydowanie wolę luźniejsze koszulki, nawet rozsunięty zamek nie pomagał.
Asics zadbał również o widoczność biegaczy po zmroku. Logo producenta jest odblaskowe i jest to dobre rozwiązanie.

Minusy.
Trudno znaleźć minusy w dobrym produkcie. To na co ja zwróciłem uwagę, to fakt, że koszulka potrafi się podwijać do góry podczas biegu, i trzeba ją poprawić od czasu do czasu. Poza tym to co jest jej zaletą, może okazać się również wadą dla…biegaczy „przy kości” . Jest to koszulka dla osób o zdecydowanie szczupłej sylwetce.
Wśród minusów celowo nie wymieniam ceny koszulki, tu punkt widzenia zależy od zasobności portfela 🙂

W mojej opinii  Inner Muscle Half Zip Top zdecydowanie bliżej jest do odzieży kompresyjnej, niż zwykłej treningowej, i na pewno spełnia ona zadania, do których została zaprojektowana.
Gdybym miał ją ocenić w skali od 0-10, byłaby to: 9


0 Komentarzy 131 Odwiedzin

Zobacz również

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne posty

0