Książka Kucharska Dla Aktywnych. Waga Startowa – recenzja.

Opublikowane: poniedziałek, 29 września, 2014 Autor: Damian Orzechowski

W połowie października, premierę w Polsce będzie mieć Książka Kucharska Dla Aktywnych. Waga Saratowa wydana przez Inne Spacery.

Ja, a właściwie my mieliśmy okazję ją przeczytać już teraz. A poniżej nasze odczucia.
Książka jest niejako kontynuacją osobnej pozycji, tj. Wagi Startowej Matta Fitzgeralda
Autor zdecydował się pójść za ciosem i wspólnie z Georgie Fear dodali do Wagi Startowej przepisy kulinarne. Efekt? Dla nas – bardzo dobry!
Książka zawiera kilka rozdziałów, które kolejno mają nas wprowadzić w zasady zdrowego odżywiania, oraz zasady odżywiania metodą zawartą w Wadze Startowej.
Możemy tam na przykład znaleźć tabelę punktową (Wskaźnik Jakości Diety), która ma pomóc nam w doborze odpowiedniego jedzenia. Zasada jest prosta, zjadasz dobre produkty i w odpowiedniej ilości – dostajesz punkty, zjesz coś niezdrowego, punkty odejmujesz. Maksymalna ilość punktów dziennie to 32. Proste, ale jak może ułatwić wybór dobrego i zdrowego jedzenia.
Znajdziemy tu również porady co jeść przed i po treningu, jak planować zakupy i sporo innych praktycznych rad dotyczących jedzenia dla sportowców.

Chyba najlepszym pomysłem autorów książki, było podzielenie przepisów na część dla początkujących w kuchni, tych z jakimś doświadczeniem, oraz osoby, które uwielbiają i umieją gotować. My sami siebie zakwalifikowaliśmy do grupy drugiej i trzeciej jednocześnie :), ale prawda jest taka, że podane w książce przepisy są dość proste i raczej nie wymagają dużego doświadczenia w gotowaniu.
No właśnie, prostota wykonania, czas, oraz dostępność składników, to największe zalety proponowanych potraw.

Najlepszą recenzją książki kucharskiej, są chyba przygotowane w oparciu o przepisy w niej zawarte dania. Tak też zrobiliśmy, i od jakiegoś czasu serwujemy sobie jakieś danie dla aktywnych.

Nam Książka Kucharska dla Aktywnych bardzo przypadła do gustu. To była wyjątkowo smaczna recenzja 🙂

A poniżej kilka przykładowych dań, wykonanych głównie przez Karolinę 🙂

Frittata warzywna

Frittata warzywna

bułeczki z malinami

Zupa z marchwi i pieczarek

batoniki kokosowo – bananowe

smoothie z buraka, gruszki i malin

Sałatka z malinami, pęczakiem i serem feta.

0 Komentarzy 585 Odwiedzin

Zobacz również

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne posty

0