Wristy – dobry dla biegaczy?

Opublikowane: środa, 8 Lipiec, 2015 Autor: Damian Orzechowski
Ta recenzja bardzo długo czekała w kolejce na publikację. Pewnie trochę za długo, ale jakoś nie mogłem się zebrać. 
Będzie to „test” urządzenia dość wyjątkowego jak na specyfikę naszego bloga,  jego głównym odbiorca są…dzieci/ młodzież, ale…
Ale przy odrobinie wyobraźni, Wristy – bo o nim mowa – możemy potraktować jako świetny gadżet dla biegaczy.

Czym jest Wristy?
Ten wyjątkowy, nowoczesny telefon nadgarstkowy da rodzicom pełne poczucie bezpieczeństwa. Dzięki Wristy Twoje dziecko zawsze odbierze połączenie od Ciebie lub zadzwoni w razie potrzeby. Aby połączyć się z numerem SOS wystarczy nacisnąć jeden przycisk!
Wristy jest najmniejszym i najlżejszym telefonem na świecie, dzięki czemu nie przeszkadza dzieciom w zabawie. Idealnie sprawdzi się u wszystkich dzieci aktywnie spędzających czas.
Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego dziecka. Utrzymanie kontaktu z dzieckiem, gdy znajduję się poza domem może sprawiać rodzicom sporo kłopotów. Wristy wychodzi na przeciw Twoim oczekiwaniom! To małe, kolorowe urządzenie, zapewni Ci kontakt z Twoimi pociechami w każdej sytuacji. Jest przy tym dyskretny, o przychodzącej rozmowie informuje wyłącznie za pomocą alarmu wibracyjnego, dzięki czemu nie przeszkodzi dziecku np. w trakcie lekcji.”

To tekst reklamujący Wristy (mojego autorstwa, żeby nie było – różne człowiek fuchy łapie 🙂 ) i generalnie ja się z tym tekstem zgadzam. Wristy świetnie sprawdza się jako pierwszy telefon dla dziecka, kiedy nie chcemy aby nasze (przykładowo) siedmioletnie dziecko miało już smartfona, a chcemy mieć z nim zawsze kontakt. Wristy działa, gwarantuje dobrą jakość połączenia, ma fajny wygląd i jest mały. I jest to polski patent.

Ale co takie urządzenie może mieć wspólnego z bieganiem?
A może. 
Część z nas, biegaczy (np.ja) nie lubi biegać z telefonem. Nie mam co z nim zrobić, nie lubię okładać się dodatkowym sprzętem (pasem z kieszonką), nie wyobrażam sobie biegania ze smartfonem na ramieniu, nie jest to wygodne. Nie i już.  Zdaję sobie sprawę z tego, że są osoby, które telefon zabierają wszędzie, ale nasze smartfony są coraz większe a przez to mniej wygodne. Ale możliwość kontaktu z bliskimi np. w trakcie długiego treningu warto zachować. I tu właśnie jest miejsce dla Wristy.

Takie małe urządzenie może po prostu zapewnić nam bezpieczeństwo. Biegasz samotnie, coś się wydarzy – złapiesz kontuzję, zabłądzisz, zważysz, że ktoś potrzebuje pomocy – jeden przycisk i dzwonisz po pomoc. Wristy  jest wygodny, nie zajmuje dużo miejsca, możesz go przypiąć do spodenek/spodni. W razie potrzeby jesteś w kontakcie z najbliższymi lub dzwonisz pod numer SOS. Proste i funkcjonalne.
W mojej opinii jest to urządzenie godne polecenia, głównie dla naszych dzieci, ale myślę, że dla osób aktywnych może być bardzo przydatne.

Telefon ładowany jest standardowo przez kabel micro USB i działa bez ładowania nawet trzy dni. Zestaw zawiera także akcesoria umożliwiające zmianę koloru lub połączenie kolorów.

1 Komentarzy 176 Odwiedzin

Zobacz również

Komentarze

Popularne posty

0