Piątka dla Bartka

Piątka dla Bartka, czyli charytatywny bieg na dystansie 5 km, z którego całkowity dochód przekazany zostaje Bartkowi. Nasz syn to 6 letni wiecznie uśmiechnięty młodzieniec, który urodził się bez lewej stopy, jakiś czas temu postanowiliśmy wspólnie z żoną zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie biegał.

 

Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Na początku było kilka kilka kilometrów,z czasem kilkanaście, półmaraton i w końcu pierwszy w życiu maraton! Wraz z kilometrami rosła również liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że stać nas będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się powoli udaje.

 

Piątka dla Bartka to wyjątkowy bieg, bieg w którym liczy się przede wszystkim obecność, zabawa, atmosfera no i sam bieg, który do tego wszystkiego jest dodatkiem. 5 kilometrowa trasa, brak pomiaru czasu, brak nagród finansowych, a mimo wszystko dla wielu jest to stały punkt w kalendarzu biegowym.

 

„5 dla Bartka jest w 100% biegiem charytatywnym z którego całkowity dochód przekazywany jest Fundacji „Nasz Maraton” opiekującej się Bartkiem Orzechowskim. Bartek to młody, przyszły biegacz, urodził się bez lewej stopy i właśnie dzień jego urodzin stał się początkiem fantastycznej przygody wielu osób. Zaczął jego ojciec Damian, stworzył własnoręcznie koszulkę z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” i po wielu miesiącach ciężkiej pracy przebiegł swój pierwszy maraton. Dołączały do niego kolejne osoby, a na chwilę obecną wielka Bartkowa Rodzina liczy już ponad 1000 osób, a „koszulki mocy” z magicznym napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” widoczne są na prawie wszystkich biegach w Polsce i na wielu w Europie. Środki uzyskane z organizacji biegu Piątka dla Bartka zostaną przeznaczone na protezy i rehabilitację Barka Orzechowskiego.”

 

  • 2013r. I Piątka dla Bartka, na starcie stanęło ponad 300 osób.
  • 2014r. II Piątka dla Bartka, na starcie już blisko 700 osób!
  • 2015r. III Piątka dla Bartka – Ty też możesz zostać Superbohaterem! Na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach zebrało się blisko 1000 osób!
  • 2016 IV Piątka dla Bartka to blisko 800 uczestników biegu głównego i ponad 300 dzieciaków na starcie i mecie!
  • 2017 V Piątka dla Bartka – jubileuszowa, wyjątkowa, słoneczna 🙂

 

Zdjęcia z biegu:

8709 Odwiedzin

Popularne posty