Zwykły chłopiec cz. III

Opublikowane: środa, 27 listopada, 2019 Autor: Damian Orzechowski

(…) Dzieci takie jak Bartek, żeby zacząć chodzić potrzebują protez, czyli takiej specjalnej nogi i stopy, które robi się na zamówienie.

Jeśli zapytasz rodziców, na pewno będą pamiętać twój pierwszy samodzielny krok. To bardzo wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodziców i zapada w pamięci na długo. To też bardzo ważny etap w życiu dziecka, bo oznacza, że jest coraz bardzie samodzielne.

Kiedy Bartek chciał zrobić swoje pierwsze kroki, miał trochę trudniej. Wiesz, gdy ma się jedną stopę, chodzenie nie jest proste, ale na szczęście są na to sposoby. W dzisiejszych czasach, jeśli komuś brakuje ręki, nogi czy stopy, są takie miejsca, gdzie można je zrobić i sprawić, że taka osoba może normalnie żyć, bawić się czy pracować. Protezy dla dzieci są najczęściej kolorowe, mogą być w auta lub z ulubionym superbohaterem, to trochę pomaga takim dzieciom w przyzwyczajeniu się do ich noszenia. Bartek w swoim krótkim życiu miał już kilkanaście protez i każda była inna. Były auta, piłki nożne, klocki lego, moro ale w sumie nie to jest najważniejsze.

Liczy się to, żeby były wygodne i żeby pozwalały robić mu wszystko to, na co ma ochotę. W domu tego chłopca, proteza to nic dziwnego. Często można ją znaleźć na podłodze, gdy akurat nie jest potrzebna, czasami ktoś na niej usiądzie, ale najgorzej jest, kiedy Bartek lub jego rodzice zapomną gdzie ją ostatnio położyli, wtedy robi się gorąco! Szukanie protezy nie jest takie proste, szczególnie gdy za chwilę trzeba wyjść do szkoły! Na szczęście, zawsze się znajduje i wszystko wraca do normy. A Tobie? Zdarza  ci się zapomnieć gdzie zostawiłeś swoje kapcie lub buty?

0 Komentarzy 1515 Odwiedzin

Zobacz również

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne posty

0